Rozhovor: Jan Souček „Jednání s některými lidmi bývá obtížné“

Chceme se s Vámi podělit o spoustu věcí ze zákulisí, o chodu firmy nebo třeba našich zaměstnancích. Proto jsme se rozhodli udělat sérii krátkých rozhovorů s našimi zaměstnanci, ve kterých vám odhalíme zajímavosti o lidech, kteří jsou tváří naší firmy.

Jako první se nám o sobě rozpovídal Honza Souček, nadšenec do střelných zbraní a především jeden z „otců zakladatelů“ Entry Engineering.

 

Rozhovor:

Ahoj, díky že sis udělal čas na tenhle rozhovor.
Není zač.

Víme, že jsi jedním ze zakladatelů Entry, vzpomeneš si, jak dlouho už tu jsi?
Ano, firmu jsme založili s Pavlem, ale jak dlouho to je, to si nemůžu vzpomenout, je to hrozně dávno 🙂

Jaká je tvoje pozice ve firmě?
Jednatel, IT administrátor a CATIA lektor.

To je hodně pozic, můžeš nám to trochu přiblížit?
Mám na starosti IT zabezpečení a bezpečnost informací ve firmě. Jako certifikovaný lektor pro sw CATIA se podílím i na vzdělávání našich zaměstnanců, školím také v rámci školícího centra Škoda Akademie.

Co bys řekl, že je na tvojí práci nejtěžší?
Práce mne baví, takže všechno se dá zvládnout. Občas bývá těžké si ujasnit priority a podle toho plánovat svůj čas. Také jednání s některými lidmi bývá obtížené, ale je to zároveň i zajímavé.

Máš něco, čím se zaručeně odreaguješ? Nějaké záliby?
Zajímám se o techniku, auta, letadla, zbraně. Cizí mi ale není ani literatura, nebo ochrana životního prostředí. Hlavně doprava v souvislosti s životním prostředím je oblast, která mne velmi zajímá.
Elektromobilita, vodíkové pohony, vzducholodě v letecké dopravě, dopravní systémy jako je Hyperloop, nebo třeba SkyWay, to jsou věci, kde vidím naši budoucnost.

Takže tvé koníčky tomu budou velmi podobné, že?
Mé koníčky s tím samozřejmě souvisí, v minulosti jsem létal na padákových kluzácích (paragliding), v současné době se nejvíc odreaguji na střelnici. Věnuji se tzv. „dynamické střelbě“ a již pět let jsem členem střeleckého týmu v rámci Podještědského střeleckého klubu. Pravidelně se zúčastňujeme jak českých, tak mezinárodních závodů federace IPSC v kategorii Pistol a Riffle.

Závěrem si dáme pár rychlých otázek.
Pojďme na to.

Oblíbená kapela?
Wohnout, Police, Metallica.

Vysněná dovolená?
Dovolená není o místě, ale o lidech a zážitcích, jedna z nejlepších byla letošní dovolená na kanálech v severním Nizozemí, ve Frísku.

Kam by ses někdy vrátil?
Rád bych se znovu podíval do USA, tentokrát možná na motorce?

Čeho bys chtěl dosáhnout?
Nejdůležitější je pro mne šťastná a zdravá rodina.

Oblíbená barva?
Modrá

Mockrát díky, že sis na nás udělal čas.
Není zač 🙂

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail